Spektakl w Domu Matki i Dziecka!

Po bardzo owocnym spotkaniu w Domecku, przyszedł czas na zorganizowanie spektakli w Domu Matki i Dziecka. Salę przygotowywaliśmy razem z mamami i dziećmi. Kukiełki ułożono w kolejności występowania. Po zainstalowaniu teatrzyku w pracowni plastycznej i ustawieniu krzeseł w kilka rzędów można było triumfalnie krzyknąć „kurtyna w górę!”

Chwila przed spektaklem… Wszyscy czekają…

6

Nawet najmłodsi stawili się na czas!

2

Widownia była imponująca – poza matkami z Domu Matki i Dziecka wśród widzów byli również pracownicy Domu, jak również byłe mieszkanki, które utrzymują kontakt z Fundacją. Rozpoczęliśmy od „Samochwały”, która zawojowała publikę. Tuż po niej na scenę wkroczyła szalona „Kaczka Dziwaczka”, która ostatecznie zamieniła się w skocznego zajączka. Oczywiście nie zabrakło „Igły i Nitki”, które „tak ze sobą tańcowały, aż uszyły fartuch cały”. Następnie na scenę wkroczyła „Kłamczucha”, a zaraz za nią „Samochwała”. Podobnie jak w Domecku i w Grudzicach zaprezentowała się również Żaba, która z powodu choroby musiała odwiedzić doktora.

Zaczynamy!

9

15

16

Ze względu na różnorodny wiek dzieci, a także ich ogromną aktywność w procesie tworzenia spektaklu, do naszego repertuaru doszły również inne pozycje, znane doskonale i dużym i małym. Mieliśmy przyjemność obejrzeć klasyki braci Grimm „Jasia i Małgosię” oraz „Czerwonego Kapturka”.

11

22

A po drugiej stronie kurtyny…

7

26

27

53

Po teatralnej uczcie zorganizowaliśmy sobie wspólny piknik w ogrodach Domu, gdzie przy słodkościach mogliśmy wymienić się wrażeniami z zajęć. Dzieci pokochały kukiełki i zabawę w tworzenie inscenizacji, dlatego jesteśmy przekonani, że ten cykl warsztatów wpisze się już na stałe w działalność Domu i będzie cieszył i bawił kolejnych jego mieszkańców.

Zdjęcia są autorstwa naszej wolontariuszki DARII, której bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc! Jak zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć 🙂

Było super!

72

Warsztaty były finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego. Projekt „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat” jest prowadzony przez grupę nieformalną „Razem na rzecz dzieci”, działającą pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”.

sponsorzy2-520x76