O nas

STOWARZYSZENIE „CZAS DLA RODZINY”

Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny” to inicjatywa, stworzona przez entuzjastów rodziny oraz osób szczerze zatroskanych o jej byt we współczesnym świecie. Jesteśmy grupą, która chce wspierać rodzinę i tworzyć dla niej nowe możliwości rozwoju. Mamy mnóstwo pomysłów na projekty, które mogą służyć życiu rodzinnemu, a dzięki wsparciu i przyjaźni specjalistów z różnych dziedzin możemy stale poszerzać naszą ofertę i inspirować nowe działania. Poprzez spotkania chcemy edukować, motywować, a nade wszystko pokazać, jak dobrze jest spędzać czas razem z najbliższymi.

Każda rodzina dysponuje ogromną siłą, wynikającą z otaczających ją więzi. Wszak „pośród (…) wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.”* Chcemy pomóc ją chronić i promować jej bogactwo, pamiętając przy tym, iż „przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę.”

Rozumiemy jak ważne zadanie społeczne ma do wypełnienia rodzina i jak wiele się obecnie od niej oczekuje. W gąszczu propozycji kierowanych do rodziny coraz trudniej jest wybrać te wartościowe, które faktycznie służą jej dobru. Coraz mniej wydarzeń jest kierowanych bezpośrednio do niej, większość zakłada separację, bo dedykowana jest tylko rodzicom lub tylko dzieciom. A jest przecież tyle wspaniałych rzeczy, które rodzice i dzieci mogą robić razem! Chcemy organizować takie wydarzenia, na jakie możemy zaprosić wszystkie pokolenia! Będą promowały kulturę, sztukę, uniwersalne wartości, jak również regionalne tradycje, historie, miejsca. Pragniemy również słuchać propozycji rodzin i dopasowywać działania do aktualnych potrzeb.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy!

*Wszystkie cytaty to słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II

Nasz adres:

Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”

ul. Kominka 1A, 45-005 Opole

e-mail: czasdlarodziny@gmail.com

Adres do korespondencji:

Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”

pl. Katedralny 4

45-005  Opole

NIP:7543082684

REGON:161584430

KRS:0000507155

Numer konta Stowarzyszenia:

Bank BGŻ BNP PARIBAS

61160013291841359230000001